Svetopisemski maraton 2013


Brali smo Knjigo vseh knjig!
 
“Ne boj se, samo veruj!”
 
Kakšen mesec! Slovo od g. Jožeta, našega dolgoletnega duhovnega pomočnika, odhod dosedanjega kaplana, g. Aleša, in prihod novega, g. Luka, Marijin mesec z molitvami rožnega venca, praznovanje 160-obletnice posvetitve župnijske cerkve …  Skoraj bi spregledali, pozabili na tisto noč, ko nas je v tednu svetopisemskega maratona nagovarjala Božja beseda, naj jo spregovorimo in ji v tišini noči prisluhnemo.
svetopisemski maraton odmevi
Tako je – v petek, 12. oktobra, smo tudi Vrhničani “tekli” svetopisemski maraton. Božja beseda je bila z nami in med nami od polnoči pa do 2. ure zjutraj. Trinajst nas je bilo, ki smo pri sv. Jožefu v Ljubljani brali – in ravno prav nas je bilo za ta čas, Bog je poskrbel, da je vseh trinajst prišlo na vrsto in je zadnja vrhniška beseda bila izrečena prav ob 2. uri zjutraj.

V času med 7. in 14. oktobrom so po Sloveniji potekali tudi mali svetopisemski maratoni, Božja beseda je odmevala po župnijah, najbolj pogumni pa so spregovorili tudi v samem centru Ljubljane, na Prešernovem trgu. Vrhničani se še ogrevamo in premagujemo tremo in zadrego, drugo leto pa, Bog daj, si prisluhnemo tudi doma, v naši župnijski cerkvi. (JK)
Župnijski urad Vrhnika, Voljčeva 21, 1360 Vrhnika, Telefon: 01 750 27 50, Faks: 01 750 27 51

URADNE URE V ŽUPNIJSKI PISARNI:
Ponedeljek: od 8.00 do 10.00, Torek : od 18.00 do 19.00, Četrtek: od 8.00 do 10.00, Petek: od 17.00 do 18.00

URNIK SVETIH MAŠ V ŽUPNIJI VRHNIKA
Nedelja: 7:30, 9:00, 10:30 (ta maša med poletnimi počitnicami odpade), 19:30 (Sv. Lenart) - letni čas, 18:00 (Sv. Lenart) - zimski čas
Med tednom: 19:30 - letni čas, 18:00 - zimski čas.

URNIK SVETIH MAŠ V ŽUPNIJI ZAPLANA
Sobota: 8.30, Nedelja: 9:00,
Med tednom in ob praznikih: po urniku objavljenem v Naši župniji

Avtorske pravice © Župnija Vrhnika    

Za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje pri uporabi te spletne strani le-ta uporablja "piškotke" (cookies). Piškotki za ključno delovanje spletne strani so bili že uporabljeni. Za več informacij poglejte naše pogoje uporabe..

Sprejmem piškotke te strani.

EU Cookie Directive Plugin Information