Svetopisemski maraton 2014

Učite se od mene

Beseda je bila na svetu in svet je po njej nastal, a svet je ni spoznal. V svojo lastnino je prišla, toda njeni je niso sprejeli. Tistim pa, ki so jo sprejeli, je dala moč, da postanejo Božji otroci, vsem, ki verujejo v njeno ime in se niso rodili iz krvi ne iz volje mesa ne iz volje moža, ampak iz Boga. (Jn 1, 10-13)

V petek, 17. oktobra 2014 smo v naši župnijski cerkvi odpirali srce Božji besedi. Skupaj z brati in sestrami po celi Sloveniji smo brali sveto pismo, pri nas na Vrhniki od 15. ure popoldan do 3. ure zjutraj. Že pri uvodni slovesnosti nas je zajelo prav posebno razpoloženje in praznično vzdušje. Po molitvi rožnega venca Božjega usmiljenja so prve besede zazvenele po Matejevem evangeliju. Bralcev ni bilo malo, tistih pa, ki so prišli prisluhnit, pa tudi. Bilo je lepo.
V dvanajstih urah je prišlo na vrsto 67 bralcev. Hvaležni smo za pripravljenost, hvaležni tudi za povezanost, ki smo jo začutili, ko smo se zbirali ob Knjigi vseh knjig.
Ko so nas nekaj minut po tretji uri zjutraj pospremile v jutro zadnje besede svetopisemskega maratona, so bile to zadnje besede iz Janezovega evangelija. Kako neverjetno! Prebrali smo Mateja, Marka, Luka in Janeza. Veselje in občutek varnosti sta nas prevzemala, ko smo se poslavljali. Spet smo bili varno pripeljani v pravi pristan.
Bralci se zahvaljujemo tudi gospodu župniku, gospodu duhovnemu pomočniku in gospodu kaplanu, da so nas spremljali na našem bralnem potovanju.

Bog z vami, dragi bralci in vsi, ki ste se prepustili Besedi. Prihodnje leto spet zazveni v ta namen.

Župnijski urad Vrhnika, Voljčeva 21, 1360 Vrhnika, Telefon: 01 750 27 50, Faks: 01 750 27 51

URADNE URE V ŽUPNIJSKI PISARNI:
Ponedeljek: od 8.00 do 10.00, Torek : od 18.00 do 19.00, Četrtek: od 8.00 do 10.00, Petek: od 17.00 do 18.00

URNIK SVETIH MAŠ V ŽUPNIJI VRHNIKA
Nedelja: 7:30, 9:00, 10:30 (ta maša med poletnimi počitnicami odpade), 19:30 (Sv. Lenart) - letni čas, 18:00 (Sv. Lenart) - zimski čas
Med tednom: 19:30 - letni čas, 18:00 - zimski čas.

URNIK SVETIH MAŠ V ŽUPNIJI ZAPLANA
Sobota: 8.30, Nedelja: 9:00,
Med tednom in ob praznikih: po urniku objavljenem v Naši župniji

Avtorske pravice © Župnija Vrhnika    

Za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje pri uporabi te spletne strani le-ta uporablja "piškotke" (cookies). Piškotki za ključno delovanje spletne strani so bili že uporabljeni. Za več informacij poglejte naše pogoje uporabe..

Sprejmem piškotke te strani.

EU Cookie Directive Plugin Information