Duhovne vaje na Bledu

V petek, 21. 11. 2014, smo se veroučni učenci odpravili na duhovne vaje na Bled. Sprva nismo bili preveč veseli. Kasneje smo spoznali, da je strah odveč. Prvi dan smo si postlali postelje in razpakirali potovalko.

Skupaj smo se zbrali, zapeli pesem in se drug drugemu predstavili. Sestre so nas učile o veroizpovedi. Večkrat na dan smo zmolili in se s tem zahvalili Bogu za današnji dan. Bilo je zabavno in poučno. Všeč mi je bilo, ko smo skupaj prepevali, se družili in izdelovali plakate. Hrana je bila zelo dobra in nikoli nismo bili lačni. Pozno smo hodili spat, a vstajali smo zgodaj. Zjutraj smo imeli telovadbo. Po končani telovadbi smo se zbrali v dvorani. Tam smo se zmenili kaj bomo počeli čez ves dan.  Sledil je zajtrk. Ko smo pojedli, smo se odpravili na kratek izlet po Bledu. Ogledali smo si blejsko jezero, cerkev, in nekaj znamenitosti. Po končanem ogledu smo imeli sveto mašo. To mašo je vodil kaplan Martin Golob. Imeli smo tudi spoved, pri kateri smo se spovedali naših grehov. Dan je bil zelo dolg a zabaven. Zvečer smo si ogledali film sestre Rezke, in jo tudi obiskali. Vsem sestram smo zapeli pesem in zaigrali zgodbo. Zjutraj so nas ob deseti uri pričakali starši. Nekateri so doma spekli pecivo in ga prinesli.

Duhovne vaje so se mi bile pri srcu in vem, da se jih bom vedno spomnil.

Jakob Garafolj, 9. razred
Župnijski urad Vrhnika, Voljčeva 21, 1360 Vrhnika, Telefon: 01 750 27 50, Faks: 01 750 27 51

URADNE URE V ŽUPNIJSKI PISARNI:
Ponedeljek: od 8.00 do 10.00, Torek : od 18.00 do 19.00, Četrtek: od 8.00 do 10.00, Petek: od 17.00 do 18.00

URNIK SVETIH MAŠ V ŽUPNIJI VRHNIKA
Nedelja: 7:30, 9:00, 10:30 (ta maša med poletnimi počitnicami odpade), 19:30 (Sv. Lenart) - letni čas, 18:00 (Sv. Lenart) - zimski čas
Med tednom: 19:30 - letni čas, 18:00 - zimski čas.

URNIK SVETIH MAŠ V ŽUPNIJI ZAPLANA
Sobota: 8.30, Nedelja: 9:00,
Med tednom in ob praznikih: po urniku objavljenem v Naši župniji

Avtorske pravice © Župnija Vrhnika    

Za zagotavljanje boljše uporabniške izkušnje pri uporabi te spletne strani le-ta uporablja "piškotke" (cookies). Piškotki za ključno delovanje spletne strani so bili že uporabljeni. Za več informacij poglejte naše pogoje uporabe..

Sprejmem piškotke te strani.

EU Cookie Directive Plugin Information